5 kommentarer på “Den stora Charlie Hebdo-lögnen

  1. Pingback: VAD har hänt? | Jan Millds blogg

  2. Men lägg ner med den här sortens långsökta tänkande. Det finns sannerligen nog med saker att kämpa mot utan sånt här.

  3. @ Erik:

    ”Men lägg ner med den här sortens långsökta tänkande. Det finns sannerligen nog med saker att kämpa mot utan sånt här.”

    Vadå lägg ner? Är det inte viktigt att sanningen kommer fram? Skulle du säga samma sak om det var du som var oskyldigt anklagad för att ha skjutit en polis i huvudet och det dök upp en video som klart och tydligt visar att så inte var fallet?

    Kameran ligger kvar i flera sekunder på polisen som påstods ha blivit skjuten i huvudet, och inte en droppe blod eller vätska rinner ur det påstådda skotthålet. Det är inte något ”långsökt tänkande”, utan snarare helt uppenbart att det rör sig om en stor fet lögn.

  4. Pingback: IS, Paris-attackerna, och flyktingkrisen | Galne Gunnars Blogg | Sveriges Bästa Blogg!

  5. Pingback: Mediernas lögnaktighet – en viktig fråga för dig att fundera över | Galne Gunnars Blogg | Sveriges Bästa Blogg!

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com-logga

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s